عکاسی کریسمس

نکاتی در مورد عکاسی کریسمس

عکاسی کریسمس و زمستان با تم کریسمس یکی از عکاسی های مورد طرفدار و به یادماندنی برای خانواده ها، کودکان و نوزادان می باشد.

عکاسی کریسمس بهانه ای مناسب برای گرفتن عکس های متفاوت و یادگاری از کودک و نوزاد و عکس های خانوادگی است.

عکاسی کریسمس همواره یکی از موارد پرطرفدار برای دوستان مسیحی مان هست و از طرفی بهانه ای برای با هم بودن و ثبت لحظه های خاص.

در مقاله ی زیرکه توسط تیم عکاسی تخصصی کودک، نوزاد، بارداری نی نی بین از سایت slrlounge  بازگردانی شده است. این مقاله به نکاتی جهت عکاسی هر چه بهتر کریسمس پرداخته شده است.

۱-ایزو دوربین خود را تنظیم کنید

برای عکاسی کریسمس، ابتدا ایزو دوربین خود را تنظیم کنید تا بتوانید با نور مناسب عکاسی کنید. با توجه به متفاوت بودن بدنه هر دوربین و تنظیمات هر دوربین بهتر است با ایزوهای مختلف ابتدا عکاسی کنید تا بهترین ایزو را برای عکس های داخل آتلیه و عکس های خانه به دست بیاورید. تنظیم مناسب ایزو به شما کمک می کند تا بهترین عکس ها را در فضای آتلیه و خانه بگیرید و همچنین نور پرتره و چراغ های کریسمس نیز لحاظ شود.

۲-از دیافراگم های پایین استفاده کنید

با کنترل و دیافراگم پایین می توانید عکس های زیبایی چون بوکه بگیرید.البته عکس های اینچنین بیشتر برای عکس های کریسمس در محیط بیرون مدنظر و قابل استفاده است. تا بتوان از نورها تمام استفاده را برد. بهتر است در عکس های محیط بیرون دیافراگم خود را روی کمتر از f2.8 تنظیم کنید.

۳- از نور طبیعی استفاده کنید

اگر میخواهید عکس هایی طبیعی و گرم بگیرید حتما بعضی از عکس های کریسمس را بدون فلش بگیرید. سعی کنید از نور طبیعی استفاده کنید. نور طبیعی درختان کریسمس به هر چه بهتر شدن عکس های کریسمس کمک می کند. لذا عکاسان بهتر است از نورهای طبیعی استفاده کنند تا عکس ها طبیعی تر و زیباتر باشند. همچنین استفاده از سایه ها با نور طبیعی در عکاسی کریسمس در خانه و محل یکی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

۴-از تزیینات مخصوص کریسمس استفاده کنید

برای عکاسی پرتره کریسمس سعی کنید از تزیینات مخصوص کریسمس استفاده کنید. استفاده از کلاه های سانتا، لباس های تعطیلات، درخت کریسمس و نورپردازی مناسب یکی از موارد قابل توجه برای عکاسی پرتره و عکاسی کودک و نوزاد در کریسمس می باشد.

۵-نزدیک شوید

برای عکس های کریسمس سعی کنید به سوژه نزدیک باشید. دیافراگم خود را کم کنید و با استفاده از لنزهای ماکرو به سوژه عکس نزدیک باشید. اینگونه میتوانید تزیینات مخصوص کریسمس را نیز در کنار سوژه به نمایش بکشید و جزییات عکاسی کریسمس را بیش از پیش نمایش دهید.

۶-از پوزهای غیرمعمول و بامزه نیز استفاده کنید

همیشه لازم نیست که از عکس های کلاسیک و لبخند های کلاسیک در عکس ها استفاده کنید. برای عکس های خانوادگی و همچنین عکس های کودک سعی کنید از پوزهای غیرمعمول و بامزه نیز عکس بگیرید و استفاده کنید. عکس هایی با پوزهای غیرمعمول و طبیعی تر به هرچه متفاوت تر شدن عکس هایی کریسمس کمک می کند.

۷-از نرم افزارها و اپلیکیشن ها استفاده کنید

برای ادیت عکس های تخصصی از نرم افزار فتوشاپ و برای عکس های کریسمس خانگی از اپلیکیشن هایی چون Photobooth استفاده کنید. استفاده از این نرم افزارها و اپلیکیشن ها میتواند به جذاب تر شدن عکس های شما کمک کند.

۸-آماده واکنش های لحظه ای باشید

همواره آماده باشید و واکنش ها و لبخندهای بعدی را پیش بینی کنید. هنگام گرفتن عکس های خانوادگی کریسمس و تعامل خانواده آماده شکار لحظاتی باشید که لبخندها و حس های طبیعی به همراه دارد.

۹-گیف بسازید

ساختن گیف ها در به تصویر کشیدن اتفاقات پشت سر هم نقش مهمی ایفا می کنند. ترکیب عکس ها برای گیف و ساختن گیف کمک می کند تا احساسات درون عکس بیشتر منتقل شود.

۱۰-از کلاژ استفاده کنید

در کنار تهیه ده تا عکس جدا، از عکس های ترکیبی کلاژ(تکه چسبانی) استفاده کنید. امروزه با ظهور شبکه های اجتماعی بستر استفاده از عکس های کلاژ بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. شما میتوانید با ساخت عکس های کلاژ در عکاسی کریسمس عکس های متفاوتی از حس و حال کریسمس، خانواده، کودک و یا سوژه مورد نظر بسازید.

۱۱-از تکنیک های پیشرفته استفاده کنید

برای استفاده بهتر از چراغ های کریسمس برای عکاسی کریسمس استفاده از دیافراگم کوچک یکی از موارد قابل توجه می باشد.همچنین اگر از عکس های خانوادگی در کریسمس یا عکس های پرتره کریسمس استفاده می کنید و یا سوژه شما عکاسی کودک در کریسمس است از ترکیب کردن چند عکس با هم در یک عکس استفاده کنید. خلاقیت و استفاده از تکنیک های مختلف به شما جهت هر چه بهتر شدن عکاسی کریسمس کمک می کند.

همچنین شما می توانید جهت عکس های تم کریسمس در آتلیه و عکس های کریسمس در خانه با استودیو نی نی بین تماس حاصل کنید. استودیو تخصصی نی نی بین با گرفتن عکس های خانوادگی مخصوص کریسمس، عکس های کودک، عکس های نوزاد و عکس های پرتره با کادری مجرب و تجهیزات پیشرفته آماده است تا لحظاتی به یادماندنی از شما ثبت کند.

ما در کنار شما هستیم.